Browsing category Užsienis

Kelionės Vilkiku

Tarpmiestinių Kelionių Sunkumai COVID-19 Laikotarpiu [Vilkikų Verslas]


Pasaulis susiduria su problemomis. Krovinių pervežimo pramonė, kaip ir daugelis kitų, turėjo itin greitai sureaguoti į COVID-19 pandemijos krizę. Keletas paskutinių mėnesių turėjo parodyti, kaip svarbu yra būti pasirengusiam nenumatytoms situacijoms ir būti itin lanksčiam.

Gyvenimas kaip tolimųjų reisų vairuotojas visada turėjo savo iššūkių - nuobodulį, blogą eismą ir griežtus tvarkaraščius. Tačiau, šis laikotarpis ir ši pandemija papildė sąrašą dar keliais sunkumais. Uždaryti poilsio sustojimai ir pakelės restoranai, sumažėję užsakymai dėl uždarytų fabrikų.

Tačiau, darbo paklausa, sumažėjusi, bet vis dar išlieka, kadangi, maisto prekių parduotuvės vis dar dirba, o tiekti produktus vis vien kažkam reikia.

Kokie krovinių pervežimo sunkumai iškilo šios pandemijos metu?

Šio protrūkio metu vairuotojai susiduria su asmenine rizika. Priešakyje yra pavojus asmeninei sunkvežimių vairuotojų sveikatai. Vairuotojai, tiesiogine prasme, yra šios krizės priekinėje vietoje, kai keliauja po šalį pristatydami prekes. Dėl kelių veiksnių sunkvežimių vairuotojams kyla didesnė rizika užsikrėsti. Tenka keliauti po visą šalį ar net už jos ribų, tenka susidurti su griežtais reikalavimais, patikromis, o grįžtant namo - tenka karantinuotis. Taip pat, atsiranda galimybė užsikrėsti sustojus pailsėti ar net užėjus į degalinę.

Šiuo atveju - itin sugriežtinta tvarka ir reikalavimai stengiasi kuo labiau apsaugoti sunkvežimių vairuotojus. Pavyzdžiui, nereikia užmegzti kontakto pasirašant krovinio dokumentus - jie jau būna pasirašyti virtualiai. Taip pat, pakrovimo ir iškrovimo procesas gali vykti automatizuotai, nereikia išlipti iš savo sunkvežimio. Taip pat, vairavimas dažniausiai ir taip yra izoliuota veikla.

Vairuotojai susiduria su finansiniu neužtikrintumu. Esant šiai pandemijai, daugelis fabrikų, gamyklų yra uždaromos, bent laikinai. To pasekoje, sumažėja krovinių pervežimo paklausa. Sunkvežimių vairuotojams sumažėja reisų ir darbo.

Kaip apsisaugoti pandemijos metu esant sunkvežimio vairuotoju?

Yra net keli būdai, kurie leis apsisaugoti šios pandemijos laikotarpiu ir toliau sėkmingai tęsti darbus:

 • Praneškite vadovui ir likite namuose, jei turite simptomų.
 • Su darbdaviu ir šeima sudarykite planą, ką daryti, jei susirgote būdami kelyje. Įtraukite, kur sustoti, kur ir kaip kreiptis į gydytoją.
 • Praneškite vadovui, jeigu jūs jaučiatės gerai, tačiau turėjote kontaktą su sergančiuoju.
 • Laikykitės atstumo, kuomet susitinkate su užsakovais, arba kuomet pristatote ar paimate krovinius.
 • Naudokite kiek įmanoma daugiau elektronines sąskaitas faktūras, pasirašykite dokumentus virtualiai.
 • Jeigu dar nedarėte to iki šiol, iš anksto susitarkite pakrovimo ar iškrovimo laiką, kada planuojate būti, jog visi būtumėte pasiruošę.
 • Norint apriboti sustojimą įvairiose vietose, susiplanuokite maistą, vandenį, sustojimą į tualetus.
 • Venkite rankų paspaudimų ir gerai vėdinkite savo sunkvežimį.

Valykite ir dezinfekuokite dažnai paliestus paviršius, pavyzdžiui:

 • Sunkvežimio kabinoje (vairuotojo durų rankena, vairas, saugos diržas ir sagtis, rankos ir galvos atrama, posūkio signalas, valytuvų valdikliai, prietaisų skydelis, ortakiai, radijas ir temperatūros reguliatorius). Jeigu negalite padaryti to patys paprašykite, kad įmonės vadovas nukreiptu jus į artimiausią plovyklą ar vilkikų servisą, kurie ir padarys dezinfekciją.
 • Miegamojoje lovoje (šviesos jungikliai, čiužinio padėklas, temperatūros reguliatorius ir kiti plokšti paviršiai).
 • Jeigu kitiems asmenims reikia naudotis jūsų sunkvežimiu, dezinfekuokite anksčiau išvardintus punktus ir paprašykite asmenų grąžinant sunkvežimį padaryti tą patį.

Be abejo, tampa sunku susirasti naują darbą esant sunkvežimio vairuotojui, kadangi šiuo metu, ekonomika yra sulėtėjusi, daugelis bent laikinai sustabdė gamybą ar užsakymus.

Tačiau, laikantis visų saugumo reikalavimų, įmanoma šią pandemiją sulėtinti, to pasekoje, krovinių pervežimo verslas taip pat gali atsigauti. Vairuotojams svarbu laikytis visų saugumo priemonių ir užtikrinti saugumą kitiems. Visi sunkumai gali tapti laikini.

Keliones

4 Nuostabios Vietos Europoje Atostogoms


Anksčiau ar vėliau kiekvienas iš mūsų nori keliauti į tikrą pietų šalį - praleisti laiką nuostabioje pakrantėje su baltu smėliu, mėlynu vandeniu ir šiltu oru, leidžiančiu jausti tikrą vasaros atmosferą. Nors kartais galime manyti, kad pasakiški mėlynųjų vandenų paplūdimiai yra tik kitose pasaulio dalyse esančių vandenynų salose, iš tikrųjų didžiosios paskirties vietos yra ir Europos pietuose.

Sardinija - Italija

  Italijos sala Sardinija yra Viduržemio jūroje ir yra viena iš artimiausių mėlynųjų vandenų vietų - nuostabių paplūdimių, keliaujant iš Lietuvos. Ši sala yra maža, labai jauki, šilta ir maloni, todėl ji puikiai tinka atpalaiduojantiems pora ar šeima su mažais vaikais. Sardinijoje galite pasimėgauti gražiais natūraliais vaizdais, geru oru ir istoriniais kraštovaizdžiais - geltonais, oranžiniais ir baltais namais, senovinėmis bažnyčiomis ir saulės spinduliais.

Maljorka - Ispanija

Ispanijos Maljorkos sala yra tradicinė jaunimo vieta. Beveik visus metus, bet ypač turizmo sezono metu, kovo-spalio mėnesiais garsios šios salos prekės ženklo klubuose yra tiek daug vakarėlių, koncertų ir naktinių pramogų. Jaunimo rojus – ne kitaip! Jei norite atsipalaiduoti ir mėgautis savo atostogomis, mėgaudamiesi pietų kraštovaizdžio grožiu, keliaukite į Maljorka!

Porto - Portugalija

Portugalija yra Pirėnų pusiasalyje, jos vakarinė ir pietinė pakrantė yra užtvindyta Atlanto vandenyno, todėl visą šalies pakrantę stipriai įtakoja vandenyno gaiva. Regione yra daugybė viešbučių, kurortuose, sanatorijose ir turistinių objektų, kurie kasmet traukia milijonus turistų. Šiltas klimatas ir vandenyno artumas traukia daugybę ekstremalaus sporto mėgėjų, burlenčių, klasikinių banglenčių, buriavimo ir kitų vandens sporto entuziastų. Vienas iš didžiausių ir gražiausių pakrantės miestų yra Porto! Jeigu lankysitės Portugalijoje - privalote ten nuvykti! Be to, Portugalija iš Lietuvos galite pasiekti ir automobiliu. O jeigu norite keliauti itin komfortabiliai, tam puikiai tinka kemperių nuoma. Tai puiki galimybė apvažiuoti beveik visą Europą bei susipažinti su gražiausiomis Portugalijos vietomis vienos kelionės metu.

Graikija - Kreta

Kreta, Graikijos didžiausia ir labiausiai apgyvendinta sala, yra populiari kelionių vieta tiems, kurie siekia saulės ir mėlynojo vandens, tačiau nenori keliauti per toli nuo Europos. Iš tiesų Kreta yra tik kelios (3-4 val.) Valandos lėktuvu nuo Lietuvos. Ši sala yra ypatinga, apsupta kalnų ir griuvėsių, nuostabių krioklių bei įspūdingai atrodančių kraštovaizdžių. Kreta yra įvardijama kaip viena populiariausių turistinių vietų visoje Europoje. Į šią salą keliauja poilsiautojai ir iš kitų pasaulio žemynų. Taigi, Šios 4 šalys yra vienos nuostabiausių vietų tiems, kurie nori būti apsupti gero oro, pabėgti nuo rūpesčių ir atsipalaiduoti.

Mažiausias pasaulio miestas

Mažiausias Pasaulio Miestas – Hum


Hum yra Istrijos centre, kuriame gyvena beveik 20 gyventojų. Iki šio miesto kelionė trunka valandą malonus važiavimo iš Umago. Jūs galite paversti savo kelionę į Hum miestą keliauja per gražias Istrijos mažų miestelių vietas ir istoriją. Ši paslėpta Istrijos dalis yra nepaprastai draugiška atsitiktiniems lankytojams, todėl visada galite rasti ten automobilių stovėjimo aikštelę, nes netgi vasaros sezono viršūnėje eismo spūstis yra reta.

Ar tai tikrai miestas?

Kriterijai, kad tam tikra vieta bus laikoma miestu, skiriasi kiekvienoje šalyje. Manome, kad šis vaizdo įrašas gerai paaiškina, taip pat parodo kai kuriuos vaizdus, ​​kuriuos galite pamatyti Hum, įskaitant išsaugotas miesto sienas ir dvi mažas gatves su trimis namų eilėmis. Beje, daugelis mano, kad Vatikanas yra mažiausias miestas pasaulyje. Tiesą sakant, Vatikano miestas yra suvereni valstybė, taigi tikrai tai yra šalis! Šiandien Hum yra istorinis miestas, vienas iš retų urbanistinių miestų, kuris susidūrė nuo sienų plėtros.

Ištakos ir papročiai

Remiantis legenda, Hum miestas buvo pastatytas iš akmenų, likusių, kai milžinai pastatė miestus upės Mirnos slėnyje, Istrijos centre, kuriame yra puikūs kalnų miestai, tokie kaip Motovun, Roc ir Bale. Nepaisant nedidelio gyventojų skaičiaus, Hum išsaugojo seną ritualą - Prefekto rinkimai vieneriems metams, kai visi parapijos vyrai susirinko savivaldybės centrą, kad išrinktų miesto valdovą, droždami savo balsus medine lazdele.

Ką pamatyti ir nuveikti Hum mieste?

Nepaisant to, kad garsėja mažiausiu pasaulio miestu, pastaruoju metu Hum tapo populiarus dėl „Biska“, prancūzų, prieskonių su ūseliu ir pagamintų pagal seną Hum pagamintą receptą. Kiekvienais metais spalio pabaigoje vyks Grappa festivalis, kuriame pristatomi brendžio gamintojai iš visos Istrijos. Kombinuokite dienos kelionę į Hum, apsilankydami kai kuriuose gretimuose kalvų miestuose, pavyzdžiui, „Draguc“, „Groznjanas“ ar „Motovun“, ir mėgaukitės jaukiu maistu Hum draugiškame ir šiltame „konoba“ restorane. Netoliese  verta aplankyti nedidelį, vaizdingą Kotlio kaimą, kuris po visiškai apleistas buvo atgaivintas ir žinomas dėl savo žavių vandens malūnų ir krioklių. Kaip juokauja žmonės lego žaidimai ir konstruktoriai savo plotu gali būti didesnį už Hum miestelį, tačiau šis miestas yra itin nuoširdus ir priimantis kiekvieną turistą geriausiomis sąlygomis. Nors miestas yra ir nedidelis, bet jame vyksta įvairūs renginiai, tačiau reikėtų pagerinti miesto rinkodarą, kad kuo daugiau ir daugiau žmonių sužinotų apie šį nuostabų miestą.

Musų konkaktai

Kaunas, Lasivės al.

Įkūrėjas

Mantas Jomantas

Mantas Jomantas

© Koperator.lt