Kaunas Europos kultūros sostinė

Kaunas Europos kultūros sostinė 2022


2022 metais Kauno miestas iškilmingai paskelbtas Europos kultūros sostinė. Šį titulą Kauno miestui suteikė 10 ekspertų grupė iš 10 tam tikrų ES institucijų. Šis titulas yra svarbus, kadangi miestui suteikia galimybę parodyti save Europai. 2022 metais į Kauną turėtų atvykti rekordinis turistų kiekis tiek iš užsienio šalių tiek ir iš kitų Lietuvos miestų. Lyg ant mielių augantis ir gražėjantis miestas 2022 metais nušvis dar gražesnėmis spalvomis.

Kaunas 2022 metais, koks jis?Tikriausiai dauguma Lietuvos gyventojų sutiks, kad pastaraisiais keliais metais, Kaunas yra labiausiai tobulėjantis ir augantis miestas Lietuvoje. Kaunas auga ir tobulėja tiek miesto infrastruktūroje, tiek ir kultūroje.

2015 m. Kauno mero rinkimus laimėjus verslininkui Visvaldui Matijošaičiui ir į miesto valdymą įtraukus organizaciją „Vieningas Kaunas“, miestas pradėjo keistis neatpažįstamai. Nuo 2015 m. miestas pradėjo augti, buvo sutvarkyti praktiškai visos Kauno gatvės, apie kurias buvo tiek daug blogų atsiliepimų, nuostabios reklamos kompanijos, daugybė įvairiausių renginių mieste bei miesto infrastruktūros gerinimas. Kaune kelių metų bėgyje iškils daugiau nei 10 modernių biuro pastatų, kurie iki 2022 metų į miestą turėtų sutraukti nemažai užsienio kapitalo įmonių bei ženkliai padidinti darbo vietų skaičių mieste. Šios naujovės turėtų pritraukti žmones iš aplinkinių miestų ir miestelių savo gyvenimą po studijų planuoti būtent Kaune.

Kauno mieste iki 2022 metų turėtų būti atnaujinta dauguma miesto parkų, aikštelių, gatvių, viena iš jų žymioji Laisvės alėja. Tie, kurie jau aplankę miestą šiais metais ir buvo Laisvės alėjoje, turėjo matyti pirmuosius gatvės pokyčius.

Taigi, kokį Kauną mes galime išvysti 2022 metais. Tarp 2022 planuojamų tikslų yra minima, kad Kaunas sieks išnaudoti savo geografinę miesto padėtį bei turimus gamtos išteklius.  Miestas kol kas neišnaudoja savo vienų iš gražiausių vietų: pušynai bei upių santakos. Vienas iš variantų yra didinti investicijas vietoms, kurios suteikia poilsį šeimoms, draugų kompanijoms ir t.t Tokiose vietose būtų galima įrengti viešųjų erdvių zonas sportui, žaidimams, piknikui ir t.t Taip tokios vietos Kaune egzistuoja, bet vienas variantų šias viešąsias zonas atkelti į miesto centrą.

Vystomas projektas Kaunas 2022 taip pat atsižvelgia, kad reikėtų atkreipti dėmesį į mažiau lankytinas ir pamirštas miesto vietas. Dauguma galerijų, parodų salių mieste yra tuščios ir net būna tokių dienų kuomet nesulaukia lankytojų.

Iki 2022 metų Kaunas gali ir turi didelį potencialą pavirsti labiausiai traukiančiu miestu jaunimo tarpe. Jau ir dabar šis miestas įvardijamas kaip jaunų žmonių miestas. Vien šio miesto naktinis gyvenimas, universitetai, parodos ir įvairūs renginiai gali dar išvilioti žmones iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų. Visko gali būti, kad jau 2022 metais Kaunas Europos kultūros sostinės titulą pasiims dar didesnis.

Kaunas 2022 metais, kaip miesto meras pasakė, galės įrodyti, kad yra garsus ne tik dėl Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo.  Likus dar 5 metams Kaunas dar turi laiko pasiruošti ir pademonstruoti savo milžinišką kultūros potencialą.

Belieka tik laukti ir stebėti miesto pokyčius. Na, o visi kurie vis galvoja apsilankyti Kaune, bet to dar nepadarėte, būtinai tai padarykite, juk visgi Kaunas Europos kultūros sostinė 2022!

You may also like

Comments are closed here.

Musų konkaktai

Kaunas, Lasivės al.

Įkūrėjas

Mantas Jomantas

Mantas Jomantas

© Koperator.lt