Pasaulis susiduria su problemomis. Krovinių pervežimo pramonė, kaip ir daugelis kitų, turėjo itin greitai sureaguoti į COVID-19 pandemijos krizę. Keletas paskutinių mėnesių turėjo parodyti, kaip svarbu yra būti pasirengusiam nenumatytoms situacijoms ir būti itin lanksčiam.
Gyvenimas kaip tolimųjų reisų vairuotojas visada turėjo savo iššūkių - nuobodulį, blogą eismą ir griežtus tvarkaraščius. Tačiau, šis laikotarpis ir ši pandemija papildė sąrašą dar keliais sunkumais. Uždaryti poilsio sustojimai ir pakelės restoranai, sumažėję užsakymai dėl uždarytų fabrikų.
Tačiau, darbo paklausa, sumažėjusi, bet vis dar išlieka, kadangi, maisto prekių parduotuvės vis dar dirba, o tiekti produktus vis vien kažkam reikia.
Kokie krovinių pervežimo sunkumai iškilo šios pandemijos metu?
Šio protrūkio metu vairuotojai susiduria su asmenine rizika. Priešakyje yra pavojus asmeninei sunkvežimių vairuotojų sveikatai. Vairuotojai, tiesiogine prasme, yra šios krizės priekinėje vietoje, kai keliauja po šalį pristatydami prekes. Dėl kelių veiksnių sunkvežimių vairuotojams kyla didesnė rizika užsikrėsti. Tenka keliauti po visą šalį ar net už jos ribų, tenka susidurti su griežtais reikalavimais, patikromis, o grįžtant namo - tenka karantinuotis. Taip pat, atsiranda galimybė užsikrėsti sustojus pailsėti ar net užėjus į degalinę.
Šiuo atveju - itin sugriežtinta tvarka ir reikalavimai stengiasi kuo labiau apsaugoti sunkvežimių vairuotojus. Pavyzdžiui, nereikia užmegzti kontakto pasirašant krovinio dokumentus - jie jau būna pasirašyti virtualiai. Taip pat, pakrovimo ir iškrovimo procesas gali vykti automatizuotai, nereikia išlipti iš savo sunkvežimio. Taip pat, vairavimas dažniausiai ir taip yra izoliuota veikla.
Vairuotojai susiduria su finansiniu neužtikrintumu. Esant šiai pandemijai, daugelis fabrikų, gamyklų yra uždaromos, bent laikinai. To pasekoje, sumažėja krovinių pervežimo paklausa. Sunkvežimių vairuotojams sumažėja reisų ir darbo.
Kaip apsisaugoti pandemijos metu esant sunkvežimio vairuotoju?
Yra net keli būdai, kurie leis apsisaugoti šios pandemijos laikotarpiu ir toliau sėkmingai tęsti darbus:
- Praneškite vadovui ir likite namuose, jei turite simptomų.
- Su darbdaviu ir šeima sudarykite planą, ką daryti, jei susirgote būdami kelyje. Įtraukite, kur sustoti, kur ir kaip kreiptis į gydytoją.
- Praneškite vadovui, jeigu jūs jaučiatės gerai, tačiau turėjote kontaktą su sergančiuoju.
- Laikykitės atstumo, kuomet susitinkate su užsakovais, arba kuomet pristatote ar paimate krovinius.
- Naudokite kiek įmanoma daugiau elektronines sąskaitas faktūras, pasirašykite dokumentus virtualiai.
- Jeigu dar nedarėte to iki šiol, iš anksto susitarkite pakrovimo ar iškrovimo laiką, kada planuojate būti, jog visi būtumėte pasiruošę.
- Norint apriboti sustojimą įvairiose vietose, susiplanuokite maistą, vandenį, sustojimą į tualetus.
- Venkite rankų paspaudimų ir gerai vėdinkite savo sunkvežimį.
Valykite ir dezinfekuokite dažnai paliestus paviršius, pavyzdžiui:
- Sunkvežimio kabinoje (vairuotojo durų rankena, vairas, saugos diržas ir sagtis, rankos ir galvos atrama, posūkio signalas, valytuvų valdikliai, prietaisų skydelis, ortakiai, radijas ir temperatūros reguliatorius). Jeigu negalite padaryti to patys paprašykite, kad įmonės vadovas nukreiptu jus į artimiausią plovyklą ar vilkikų servisą, kurie ir padarys dezinfekciją.
- Miegamojoje lovoje (šviesos jungikliai, čiužinio padėklas, temperatūros reguliatorius ir kiti plokšti paviršiai).
- Jeigu kitiems asmenims reikia naudotis jūsų sunkvežimiu, dezinfekuokite anksčiau išvardintus punktus ir paprašykite asmenų grąžinant sunkvežimį padaryti tą patį.
Be abejo, tampa sunku susirasti naują darbą esant sunkvežimio vairuotojui, kadangi šiuo metu, ekonomika yra sulėtėjusi, daugelis bent laikinai sustabdė gamybą ar užsakymus.
Tačiau, laikantis visų saugumo reikalavimų, įmanoma šią pandemiją sulėtinti, to pasekoje, krovinių pervežimo verslas taip pat gali atsigauti. Vairuotojams svarbu laikytis visų saugumo priemonių ir užtikrinti saugumą kitiems. Visi sunkumai gali tapti laikini.