Browsing category Užsienis

Keliones

4 Nuostabios Vietos Europoje Atostogoms


Anksčiau ar vėliau kiekvienas iš mūsų nori keliauti į tikrą pietų šalį - praleisti laiką nuostabioje pakrantėje su baltu smėliu, mėlynu vandeniu ir šiltu oru, leidžiančiu jausti tikrą vasaros atmosferą. Nors kartais galime manyti, kad pasakiški mėlynųjų vandenų paplūdimiai yra tik kitose pasaulio dalyse esančių vandenynų salose, iš tikrųjų didžiosios paskirties vietos yra ir Europos pietuose.

Sardinija - Italija

  Italijos sala Sardinija yra Viduržemio jūroje ir yra viena iš artimiausių mėlynųjų vandenų vietų - nuostabių paplūdimių, keliaujant iš Lietuvos. Ši sala yra maža, labai jauki, šilta ir maloni, todėl ji puikiai tinka atpalaiduojantiems pora ar šeima su mažais vaikais. Sardinijoje galite pasimėgauti gražiais natūraliais vaizdais, geru oru ir istoriniais kraštovaizdžiais - geltonais, oranžiniais ir baltais namais, senovinėmis bažnyčiomis ir saulės spinduliais.

Maljorka - Ispanija

Ispanijos Maljorkos sala yra tradicinė jaunimo vieta. Beveik visus metus, bet ypač turizmo sezono metu, kovo-spalio mėnesiais garsios šios salos prekės ženklo klubuose yra tiek daug vakarėlių, koncertų ir naktinių pramogų. Jaunimo rojus – ne kitaip! Jei norite atsipalaiduoti ir mėgautis savo atostogomis, mėgaudamiesi pietų kraštovaizdžio grožiu, keliaukite į Maljorka!

Porto - Portugalija

Portugalija yra Pirėnų pusiasalyje, jos vakarinė ir pietinė pakrantė yra užtvindyta Atlanto vandenyno, todėl visą šalies pakrantę stipriai įtakoja vandenyno gaiva. Regione yra daugybė viešbučių, kurortuose, sanatorijose ir turistinių objektų, kurie kasmet traukia milijonus turistų. Šiltas klimatas ir vandenyno artumas traukia daugybę ekstremalaus sporto mėgėjų, burlenčių, klasikinių banglenčių, buriavimo ir kitų vandens sporto entuziastų. Vienas iš didžiausių ir gražiausių pakrantės miestų yra Porto! Jeigu lankysitės Portugalijoje - privalote ten nuvykti! Be to, Portugalija iš Lietuvos galite pasiekti ir automobiliu. O jeigu norite keliauti itin komfortabiliai, tam puikiai tinka kemperių nuoma. Tai puiki galimybė apvažiuoti beveik visą Europą bei susipažinti su gražiausiomis Portugalijos vietomis vienos kelionės metu.

Graikija - Kreta

Kreta, Graikijos didžiausia ir labiausiai apgyvendinta sala, yra populiari kelionių vieta tiems, kurie siekia saulės ir mėlynojo vandens, tačiau nenori keliauti per toli nuo Europos. Iš tiesų Kreta yra tik kelios (3-4 val.) Valandos lėktuvu nuo Lietuvos. Ši sala yra ypatinga, apsupta kalnų ir griuvėsių, nuostabių krioklių bei įspūdingai atrodančių kraštovaizdžių. Kreta yra įvardijama kaip viena populiariausių turistinių vietų visoje Europoje. Į šią salą keliauja poilsiautojai ir iš kitų pasaulio žemynų. Taigi, Šios 4 šalys yra vienos nuostabiausių vietų tiems, kurie nori būti apsupti gero oro, pabėgti nuo rūpesčių ir atsipalaiduoti.

Mažiausias pasaulio miestas

Mažiausias Pasaulio Miestas – Hum


Hum yra Istrijos centre, kuriame gyvena beveik 20 gyventojų. Iki šio miesto kelionė trunka valandą malonus važiavimo iš Umago. Jūs galite paversti savo kelionę į Hum miestą keliauja per gražias Istrijos mažų miestelių vietas ir istoriją. Ši paslėpta Istrijos dalis yra nepaprastai draugiška atsitiktiniems lankytojams, todėl visada galite rasti ten automobilių stovėjimo aikštelę, nes netgi vasaros sezono viršūnėje eismo spūstis yra reta.

Ar tai tikrai miestas?

Kriterijai, kad tam tikra vieta bus laikoma miestu, skiriasi kiekvienoje šalyje. Manome, kad šis vaizdo įrašas gerai paaiškina, taip pat parodo kai kuriuos vaizdus, ​​kuriuos galite pamatyti Hum, įskaitant išsaugotas miesto sienas ir dvi mažas gatves su trimis namų eilėmis. Beje, daugelis mano, kad Vatikanas yra mažiausias miestas pasaulyje. Tiesą sakant, Vatikano miestas yra suvereni valstybė, taigi tikrai tai yra šalis! Šiandien Hum yra istorinis miestas, vienas iš retų urbanistinių miestų, kuris susidūrė nuo sienų plėtros.

Ištakos ir papročiai

Remiantis legenda, Hum miestas buvo pastatytas iš akmenų, likusių, kai milžinai pastatė miestus upės Mirnos slėnyje, Istrijos centre, kuriame yra puikūs kalnų miestai, tokie kaip Motovun, Roc ir Bale. Nepaisant nedidelio gyventojų skaičiaus, Hum išsaugojo seną ritualą - Prefekto rinkimai vieneriems metams, kai visi parapijos vyrai susirinko savivaldybės centrą, kad išrinktų miesto valdovą, droždami savo balsus medine lazdele.

Ką pamatyti ir nuveikti Hum mieste?

Nepaisant to, kad garsėja mažiausiu pasaulio miestu, pastaruoju metu Hum tapo populiarus dėl „Biska“, prancūzų, prieskonių su ūseliu ir pagamintų pagal seną Hum pagamintą receptą. Kiekvienais metais spalio pabaigoje vyks Grappa festivalis, kuriame pristatomi brendžio gamintojai iš visos Istrijos. Kombinuokite dienos kelionę į Hum, apsilankydami kai kuriuose gretimuose kalvų miestuose, pavyzdžiui, „Draguc“, „Groznjanas“ ar „Motovun“, ir mėgaukitės jaukiu maistu Hum draugiškame ir šiltame „konoba“ restorane. Netoliese  verta aplankyti nedidelį, vaizdingą Kotlio kaimą, kuris po visiškai apleistas buvo atgaivintas ir žinomas dėl savo žavių vandens malūnų ir krioklių. Kaip juokauja žmonės lego žaidimai ir konstruktoriai savo plotu gali būti didesnį už Hum miestelį, tačiau šis miestas yra itin nuoširdus ir priimantis kiekvieną turistą geriausiomis sąlygomis. Nors miestas yra ir nedidelis, bet jame vyksta įvairūs renginiai, tačiau reikėtų pagerinti miesto rinkodarą, kad kuo daugiau ir daugiau žmonių sužinotų apie šį nuostabų miestą.

Musų konkaktai

Kaunas, Lasivės al.

Įkūrėjas

Mantas Jomantas

Mantas Jomantas

© Koperator.lt